3-10 Yaş Çocuklar İçin Oyun ve Etkinlikler

3-10 Yaş Çocuklar İçin Oyun ve Etkinlikler

3-10 Yaş Çocuklar İçin Oyun ve Etkinlikler

Sevgili anneciğim babacığım,

Bırak artık koşturmayı, zamanla yarışmayı. Bitirmeye çalıştığın işler bitmeyecek.
Ve ben sen çok acele ettirdiğinde büyümeyeceğim. Büyümem, öğrenmem, olgunlaşmam zaman alacak.

Sabırlı ol, sadece bana sevgi ve zaman ver.
Ver ki yüreğimden size bağlanayım.
Tut ellerimi, saçlarıma dokun ki,
Ruhum senin güçlü varlığınla temas etsin. Varlığımı hissederken, gözlerime bak ve anlat bana; beni ve göremediklerimi...
Gözlerin gözlerim olsun, tecrübelerin ışıklarım ve senin yürekten verdiğin her ânın içinde olgunlaştır zihnimi ve yüreğimi...
Hatırla kendi çocukluğundan, büyümek zor iş ve hiç aklından çıkarma, çocukluk ve gençliğim geçecek. Büyümeme sayılı bir zaman var...
Anlarımın içini özenle doldur, işle beni lütfen!

Unutma, kalbime giden iki yol var: Biri oyun biri masal. Haydi şimdi oyun oynayalım, masallar anlatalım ve can cana sohbetler edelim.
Ve bugünden geleceğe seninle anılar biriktirelim...

Sevgili yürekten anne baba...

Çocuklarımıza vereceğimiz tek bir armağan olsa bunun kesinlikle çocuğa kendi gibi olmayı kazandırmak olduğunu söylerim. Çünkü bir çocuk varlığıyla kendi benliğini ortaya koyabiliyorsa, kendini, varlığını dünyaya ifade edebiliyorsa, davranışlarıyla ortaya koyabiliyorsa, kendi gibi gülümsüyor, kendi gibi giyiniyor, kendi düşüncelerine göre hareket ediyorsa, bu, çocuğun ruhundaki kişilik sağlıklı biçimde gelişiyor demektir.

Kişilik, çocuk benliğine şekil veren bir benlik algısı ile gelişir. Bu algı ilk 6 yıl beynin kimlik ile ilgili ilk inançlarının gelişimi ile başlar ve 7 yaş sonrası güven duygusu ile birlikte ruhun çekirdeğinden dış dünyaya doğru gelişim devam eder. 3-16 yaş arası dönem çocukların varlıklarının dünya ile temas ettiği, kişiliğin kazanıldığı veya yaralarla zarar gördüğü bir dönemdir aynı zamanda.

“Yeterlilik ve değerlilik”, çocuğun kendi gibi olmasını sağlayan çok güçlü inançlardır. Çocuklarımız duygusal zekâlarını bu inançlar üzerine geliştirir.

  • Çocuklarının varlığından mutluluk duyan, yürekten bir anne baba olmak isteyen,
  • Çocuklarının gelişimlerini özenle, ilgiyle takip eden, emek veren, okuyan, öğrenen, düşünen,
  • Çocuklarıyla geçirdikleri zamanı heyecanla anlatan,
  • Çocukları ile birlikte yaşamı paylaşmaktan mutluluk duyan

             anne babalar, bu kitap sizin için.

Sizler çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz anları anlamlı, coşkulu ve tecrübe dolu bir yolculuk olarak değerlendirdikçe, çocuklarınız kendi gibi olmayı başaracak ve kişilikleriyle kendilerine verilen ömrü anlamlandırılacaklar.

Kitabımızda çocuklarınızla can cana yaşayacağınız güçlü, anlamlı anılar oluşturabileceğiniz çocuğunuzun benlik gelişimini, özgüvenini,iletişim becerilerini, duygusal zekası ve başetme becerilerini destekleyen 70 etkinlik bulacaksınız. Yani bu etkinlikleri tamamladığınızda 70 kez çocuklarınızla yürek yüreğe, göz göze anlar yaşamış olacaksınız.

Anneciğim, babacığım,
Hatırla kendi çocukluğundan, büyümek zor iş ve hiç aklından çıkarma, çocukluk ve gençliğim geçecek.

Büyümeme sayılı bir zaman var...

Anlarımın içini özenle doldur, işle beni lütfen Haydi şimdi bugünden seninle anılar biriktirelim...

https://www.kitapyurdu.com/kitap/310-yas-cocuklar-icin-oyun-ve-etkinlikler/440810.html&filter_name=3-10+Ya%C5%9F+%C3%87ocuklar+%C4%B0%C3%A7in+Oyun+ve+Etkinlikler

Randevu Formu

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...