Bugünün Mutluluğunu Etkileyen, Geçmişin Anılarını Silmek İster misiniz?

Bugünün Mutluluğunu Etkileyen, Geçmişin Anılarını Silmek İster misiniz?

Bugünün Mutluluğunu Etkileyen, Geçmişin Anılarını Silmek İster misiniz?

  • Geçmişte yaşadığınız acı verici bir olay bu gününüzü etkilemeye devam ediyor mu?
  • Sıkça geçmişin acıları size düşünceler, görüntüler gibi farklı şekillerde kendini hatırlatıyor mu?
  • Bugünlerde kendinizi sürekli geçmişin bu acılarını düşünürken mi yakalıyorsunuz?

Geçmişte özellikle de erken çocukluk ve ergenlik döneminde karşılaştığımız ruhsal gücümüzle baş etmede zorlandığımız her tür bizi etkileyen olaylar küçük ve büyük travmalar olarak benliğimizde yaralar oluşturur. Geçmişte yaşadığınız bugün hatırladığınızda rahatsızlık hissetmenize neden olan ruhunuzu olumsuz duygularla çalkalayan her tür olay travma etkisi bırakır.

Kaza, doğal afetler, terör olayları, taciz,kaybolma,tecavüz, sürekli şiddete maruz kalma, saldırı vb. olaylar büyük travmalarken , korku veren olaylar, ihmaller, aile çatışmaları,ilgisiz kalma,başarısızlık içeren önemli olaylar küçük düzey travmalar arasında sayılabilir.

Her birey büyüme yolculuğunda travmalara maruz kalır . Bu travmalar zihnimiz ve ruhumuz tarafından sağlıklı işlenemediğinde sağlıklı destek ve yardımlarla yaşadıklarımızı anlamlandıramadığımızda ,bugünümüzü etkileyen güçlü yaralara dönüşürler ve en ufak bir olumsuzluk durumunda tetiklenirler günümüzü felaketleştirir duygusal dağılmalara nende olurlar.

Anlayamadığınız şekilde yaşadığınız olaylara kontrole demediğiniz tepkiler veriyorsanız;

‘Bilinçaltımda bir şeyler var ama ne olduğunu bilemiyorum, Bir şeyler var, dışarı çıksa her şey daha iyi olacak gibi’  düşünceler sıkça aklınızdan geçiyorsa,

Geçmişinizi düşünüp yoğun duygulanımlar ağlama krizleri yaşıyorsanız

Son zamanlarda sürekli kaygı ve korkular yaşamınızı kilitler hale geldiyse,ihtiyacınız olan şey bir EMDR Terapisti eşliğinde geçmişin acı anılarınakarşı ‘travmaların etkilerini temizleme üzerine bir terapi almaktır.

EMDR, Türkçe açılımıyla Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme, güçlü bir psikoterapi yaklaşımıdır. Bugüne kadar her yaştan yaklaşık 2 milyon kişinin farklı tiplerde psikolojik rahatsızlıklarının başarıyla tedavi edilmesini sağlamıştır.

Kudret Eren Yavuz, EMDR Avrupa tarafından desteklenen EMDR Türkiye Derneği üyesi bir EMDR Terapistidir.

EMDR Terapisi hakkında daha fazla bilgi için;

http://www.emdr-tr.org/emdr-nedir/

Randevu Formu

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...