Beyin Dostu Aile

Beyin Dostu Aile

Beyin Dostu Aile

Çocuğunuzun Zihnini Ateşlemek ve Zihin Sistemlerini Güçlendirmek İçin Kullanabileceğiniz Beyin Dostu Stratejiler

Gerçekten de iyi çalışan olgunlaşmış bir beyin, sağlıklı bir zihin insanoğluna güç ve daha iyi yönetilebilen bir hayat vadeder.

Kendisine yaşamı armağan edilen her çocuk, eşsiz beyninin zihin sistemleriyle dünyada var olmaya, hayatta kalmaya çalışır. Beyin hakkında bilmek, beyinle dost olmak insan yaşamına daha çok sevgi, olgunlaşma ve daha iyi yönetilebilen bir hayat getirir.  Çocukların zihinsel yönetim sistemlerini ve gelişim ihtiyaçlarını anladığınızda, beynin istediği içsel ve dışsal yenilikleri doğru zamanlarda ve sağlıklı ilişkiler içinde verildiğinde zihin sistemleri gelişmeye ve sağlıkla olgunlaşmaya başlar. Çocukların zihinsel yönetim sistemlerini ve gelişim ihtiyaçlarını anladığımızda, beynin istediği içsel ve dışsal yenilikleri doğru zamanlarda ve sağlıklı ilişkiler içinde verdiğimizde çocuklarımızın zihin sistemleri gelişmeye ve olgunlaşmaya başlayacak.

Çocuklarıyla yaşadıkları deneyimler ve kurdukları ilişkilerin çocuklarının beyinlerini etkileyeceğinin farkında olan ebeveynler, çocuklarında daha güçlü ve psikolojik olarak daha sağlam zihin sistemlerinin gelişmesine katkı sağlayabilirler.  Ebeveynlerin hayatlarının en önemli işi; çocuklarını büyütmenin, beslemenin ve tehlikelerden korumanın yanında, çocuklarının zihinlerinin sağlıklı olgunlaşması ve nörogelişimsel sistemlerin gelişimi için de bir kaynak olmaktır.

Bu kitap çocukların beyin gelişimine dair nörobilimsel gerçekler ışığında, çocuk zihninin gelişimini anlamak, çocukların yaşam yolculuğuna eşlik eden ebeveynlerin ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla titizlikle uyaranmış özel gelişim amaçları hedeflenmiş öneri ve müdahalelerden oluşmaktadır.

Bu kitapla Dr. Kudret Eren Yavuz,

  • Çocuklar nasıl söz dinler?
  • Çocuğun beyni ve kalbiyle güvenli bir ilişki nasıl inşa edilir?
  • Çocuk nasıl yetişir? 
  • Çocuğun ruhuna ve zihnine nasıl eşlik edilir?
  • Çocuklar nasıl öğrenir? Çocukların zihin duygu ve beden sistemleriyle bağlantı nasıl kurulur?
  • Çocukların öz-düzenleme, sosyal düşünme, dikkat, bellek, dil, ileri düşünme gibi nörogelişimsel sistemleri nasıl desteklenebilir?
  • Çocukların kendi doğal zihin potansiyelleri nasıl geliştirilebilir?

gibi soruların yanıtlarını vermekle birlikte çocuğun zihninin mucizevi dönüşümünü ebeveyn çocuk kalbinin bağlanmasını, gördüklerinizin derinlerinde beyinde neler olup bittiğini, çocuğunuzun beyninle dost olabilmenizin yollarını anlatmayı hedefliyor.

https://www.kitapyurdu.com/kitap/beyin-dostu-aile/624754.html&filter_name=Beyin+Dostu+Aile

Randevu Formu

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...