Çocuğun Ruhuna 7 Armağan

Çocuğun Ruhuna 7 Armağan

Çocuğun Ruhuna 7 Armağan

Varlığın, evvelin ve ahirin yaratılışın sır sayısı: 7

7 gök,7 gün,7 deniz,7 kapı, gökkuşağında 7 renk,

7 kat gökler,7 Ayet,7 tavaf,7 say…

Ve şimdi çocuğunuzun ruhu için 7 Armağan…

 

Ebeveynler çocuklarının ruhlarına , çocukluk ve gençlik yılları boyunca altınlar bırakırlar.Bu altınlar o yıllarda fark edilemez.Ve çocuklarınız bir yetişkin olduklarında, altınları üzerine düşünmeye başlar vealtınlarını keşfettikçe, bıraktıklarınız onların yüreğine ve ruhuna parlayarak yol gösterir.

Bu kitap, çocuklarınızla aranızdaki duvarları kaldırıp birbirinizi daha kolay anlayabilmenize hizmet etmek ve çocuklarınızla birlikte geçirdiğiniz yılları sizin için daha anlamlı hale dönüştürebilmek niyetiyle yazılmıştır.

Kitabımızda aile iklimlerinde sıkça yaşanan sorunları fark eden siz ebeveynlere çocuklarınızla ilişkilerinizde kullanmak üzere 7 armağan sunulmaktadır.  Bu 7 armağanın içinde çocuklarınızın ruhlarında bırakacağınız gizli armağanlar yer almaktadır. Bu gizli armağanları ancak sabırla beklediğinizde yıllar içinde çocuklarınızda göreceksiniz.

Kitap boyu anne babalara çocuklarıyla ilişkilerinde kullanılmak üzere 7 armağan sunulmuştur.

1. Armağan; Anne babaların kendilerini gözden geçirmelerini, kendi kişilik özelliklerinin sergilediği ebeveynlik anlayışının çocuklarına verdiği zararı fark etmelerini hedefliyor. Çocuklarını ya da çocuklarıyla ilgili sorunlarını anlamak isteyen anne babalar, öncelikle kendilerini anlayarak, gözlemleyerek  işe başlamalıdırlar.

2. Armağan; Anne babaları, gelecek için ahlaklı, erdemli, güçlü ve sorumluluk sahibi bireyler yetiştirecekleri evlerinin iklimi üzerinde bugünden düşünmeye davet ediyor. Anne babalara “Gerçek bir aile olabildiniz mi?” sorusunu soruyor.

3. Armağan; Anne babaları çocuklarını gözlemlemeye, çocuklarının yaratılış özellikleri üzerine düşünmeye çağırıyor. 

4. Armağan; Çocukların ruhsal ve duygusal ihtiyaçlarının nasıl ve hangi yollarla karşılanacağı ve karşılanamadığında neler olabileceği konusunda ebeveynleri bilgilendiriyor.

5. Armağan; Güvenle bağlanan ailelere "anlamak için dinleme" alışkanlığını armağan ediyor.

6. Armağan; Anne babaların ağızlarından dökülen kelimelerin çocuklar üzerindeki yansımalarını ve bunların sonuçlarını işliyor.

7. Armağan; Anne babalara, çocuklarıyla yaşadıkları her sorunu, ilişkilerini güçlendirecek,  çocuklarına yeni değerler ve olumlu davranışlar öğretecek bir fırsata dönüştürmenin yollarını anlatıyor.

Bu kitaptaki öneriler ve yöntemlerin çoğu 3 ile 12 yaş arasındaki çocuklarla çalışılmak üzere hazırlanmış olmakla beraber, yaşamın her doğan insana neşeyi,  coşkuyu ve, heyecanı en çok sunduğu, mucizelerin en hızlı geliştiği çocukluk dönemi , kitabın merkez alanı olarak kabul edilmiştir.

https://www.kitapyurdu.com/kitap/cocugun-ruhuna-7-armagan/415639.html&manufacturer_id=28551

Randevu Formu

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...