Babalar ve Oğulları

Babalar ve Oğulları

Babalar ve Oğulları

BABALAR VE OĞULLARI

Oğul babanın yol arkadaşı,umududur. Bir baba için hayatının yarısı oğlundadır ve her baba yaşayamadığı ne varsa oğlundan kalanını sürdürmesini ister.

Oğlunuzla ilişkinizde;

  1. Oğlunuzun sizin için önemli ve kıymetli olduğunu her davranışınızla hissettirin. Oğlunuz sizin yaşamınızda kaçıncı sırada yer alıyor?
  2. Oğlunuzun sizin ona olan sevginizden emin olması için emek verin.
  3. Oğlunuza sevginizi koşullu şartlı sunmayın. Yalnız ödev yaptığında, harika notlar aldığında, sorumluluklarını yerine getirdiğinde değil yaptığı hatalarında da onun yanında olun hatasını anlayışla karşılayın ve affedin kucaklayın ve onun doğru düşünmesine yardım edin.
  4. Oğlunuz karşısında asla pasif tutumlar sergilemeyin.Siz pasif olduğunuzda bilin ki o ailede çok daha güçlü olmanın yollarını arayacaktır.
  5. Oğlunuz için önemli olan keşfedin ve onun ilgi alanlarına yaklaşın.
  6. Oğlunuzla gurur duyduğunuz yönleri ona ifade edin.
  7. Ona güven ve cesaretle ilgili geçmiş anılarınızı anlatın ve onu da güvenle cesur olmaya teşvik edin.
  8. Oğlunuzun cinsiyet kimliğini sizinle  edineceğinin farkında olun. Sizin desteğiniz anlayışınız ve verdiğiniz güvenle o sizden güç alacak aksi takdirde unutmayın sizin yerinize geçecek güçlü izleyeceği birilerini arayacaktır.
  9. Oğlunuzun sizden ilham alabilmesi ve sizdeki iyileri ömrüne ekleyebilmesi için, kendiniz üzerine kendinizi oğlunuza nasıl yansıttığınız üzerine  sıkça düşünün.
  10. Oğlunuzla ilgili yaşadığınız gidişattan memnun değilseniz uzaktan seyretmeyin. Her zaman küçük bir adım farklılığı başlatabilir.Oğlunuz yanınızdaysa hemen ona doğru adım atın.
Randevu Formu

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...